Představitelé Zlínského kraje ocenili dobrovolné pracovníky

Čtvrtek, 12.12.2019

ZLÍNSKÝ KRAJ – Představitelé Zlínského kraje ocenili v úterý 10. prosince v Baťově vile dobrovolné pracovníky, kteří se ve svém volném čase dlouhodobě a bez nároku na finanční odměnu věnují práci s dětmi a mládeží. Ocenění dobrovolníci obdrželi pamětní medaile, pamětní listy a upomínkové předměty. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnili také navrhovatelé oceněných.

„Vy, kteří se nad rámec svých povinností věnujete dětem a mládeži, děláte obrovský kus práce, protože jim ukazujete cestu a pomáháte jim formovat se tím správným směrem. A co je důležité, dáváte jim i osobní příklad. Nesmírně si vaší činnosti vážíme a děkujeme vám za ni,“ uvedl směrem k oceněným statutární náměstek hejtmana Jiří Sukop. 

Jeho slova doplnil radní Zlínského kraje pro oblast mládeže a sportu Miroslav Kašný: „Dovolím si vypůjčit myšlenku spisovatele Exupéryho, který řekl: Děti se mají vychovávat tak, aby se později nevlekly smutně životem a aby nenechaly všechny poklady a krásy světa shnít jen proto, že by k nim nenalezly klíč… Vy těch klíčů máte naštěstí pořád dost a dokážete je svým svěřencům předávat, což je základem k lepší společnosti, o které všichni mluvíme a sníme, a pro kterou vy něco konkrétního děláte.“

Ocenění si převzalo celkem 16 dobrovolných pracovníků působících v oblasti sportu, tělovýchovy, kultury, folkloru i dalších volnočasových aktivit dětí a mládeže. Odborná komise je vybrala z celkem 26 nominací, které na krajský úřad dorazily od představitelů měst a obcí, škol a školských zařízení, nevládních neziskových organizací a dalších zainteresovaných subjektů z celého Zlínského kraje.

Dobrovolníky pracující s mládeží Zlínský kraj ocenil již po šestnácté. Organizačně celou akci tradičně zajistil Odbor školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Zlínského kraje.

Ocenění dobrovolní pracovníci:

Ladislava Bijová – Asociace TOM ČR, TOM 7308 Myšáci Kelč
Vlasta Čablová – Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Holešov
František Ebergényi – TJ Slavia Kroměříž, basketbal
Zdeněk Janoš – Modelářský klub SMČR Zubří
Pavel Janošík – FC Valašské Příkazy
Martina Janotová – Svaz skautů a skautek ČR, 8. a 9. oddíl Lukov
Stanislav Jaša – Středisko volného času Holešov, Mladý rybář
Jaroslav Jurásek – Florbalový kroužek Halenkovice
Jiří Jurásek – Sportovní střelecký kroužek při SBTS Kunovice
Zdenka Jurčová – Sbor dobrovolných hasičů Zádveřice
Dana Mikulcová – Klub sportu a kultury Vlčnov
Danuše Minaříková – Folklorní soubor Doubravjánek z Doubrav
Jarmila Němcová – Svaz skautů a skautek ČR, Fryšták
Kateřina Říhová – Dětský folklorní soubor Žarúžek z Hluku
Jitka Šohajková – Klub kultury Napajedla
Oldřich Vajsner – Sbor dobrovolných hasičů Březůvky

Zpracoval: Jan Vandík

-mg-8207-foto-jiri-balat.jpg-mg-8216-foto-jiri-balat.jpg-mg-8128-foto-jiri-balat.jpg-mg-8144-foto-jiri-balat.jpgZlínský kraj ocenil dobrovolníky, kteří se dlouhodobě věnují dětem a mládeži


Nahoru Přesunout se na začátek stránky

© 2020 Městský úřad Napajedla Prohlášení o přístupnosti Osobní údaje a GDPR
Realizace rotate Rotate