Odemykání Baťova kanálu 2019

Pátek, 03.05.2019

První květen už tradičně patří slavnostnímu Odemykání plavební sezóny na Baťově kanálu, byť někteří už se nemohou dočkat a zahajují dříve, jako je tomu třeba v přístavu Staré Město. Akce spojená se slavnostním zahajováním plavební sezóny se v první májový den konala v Otrokovicích, v Napajedlích, ve Veselí nad Moravou, ve Strážnici, Petrově, Sudoměřicích, Skalici i v Hodoníně. Pálení čarodejnic bylo na programu 30. 4. ve Vnorovech. Všude je tato akce spojená s výletními plavbami, dobrým jídlem a pitím a zábavou pro děti i dospělé.

Po dvou letech se správci Baťova kanálu Povodí Moravy, s. p. povedlo rekonstruovat další kus úseku Baťova kanálu mezi Huštěnovicemi a Babicemi. A pokud se podaří zajistit financování, tak se bude pokračovat s rekonstrukcí břehového opevnění mezi Veselím nad Moravou a Vnorovami, ale to až po plavební sezóně.

Ve Veselí nad Moravou si 1. května připomenuli 20 let od poklepání na základní kámen přístavu. A na podzim by se tento přístav měl dočkat svého rozšíření. Teda měly by být zahájeny práce, které potrvají až do jara 2021.

Během plavební sezóny také budou pokračovat dozvuky oslav 80 let od dokončení Baťova kanálu. Výrazné budou zejména dvě akce. V sobotu 22. června si připomeneme 80 let od zahájení provozu Výklopníku v Sudoměřicích. A pak 13. srpna to bude 80 let od prvního vyplutí rekreantů, které se v roce 1939 uskutečnilo na lodi Mojena. Na den tohoto výročí jsme připravili speciální plavbu osobní lodí přes celý Baťův kanál od Otrokovic po Skalici, respektive popluje loď i opačným směrem ze Skalice do Otrokovic. Pokud bude zájem, bude se tato plavba opakovat i druhý den, tj . 14. 8. Tato nabídka je naprosto unikátní a zatím žádná taková plavba nebyla a nevíme, zda se bude v budoucnu opakovat.

Po roční pauze se také na Baťův kanál vrací cirkus LeGrace z Centra volného času Lužánky, který bude mít sérii představení druhý týden v červenci.

Vojtěch Bártek
Baťův kanál, o. p. s.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout ZDE

Reportáž ze zahájení sezóny můžete shlédnout ZDE (27:37) 


Nahoru Přesunout se na začátek stránky

© 2019 Městský úřad Napajedla Prohlášení o přístupnosti Osobní údaje a GDPR
Realizace rotate Rotate